Zajímá vás, kde hrajeme?

Přijeďte si nás poslechnout.

NAŠE HRANÍ

Nechte si od nás zahrát k výročí!

NA ČESKÉM ROZHLASE ČESKÉ BUDĚJOVICE

ČESKÝ ROZHLAS ČB

Historie kapely

Jihočeská dechová hudba PODHORANKA vznikla v roce 1977 z mladých hudebníků, nadšenců dechovky. Z počátku to bylo seskupení výhradně instrumentální bez zpěvu. Protože muzikanti cítili, že by bylo dobré pracovat pod odborným dohledem, požádali tehdy o spolupráci zkušeného dechovkáře, barytonistu Stanislava Kocinu z Trhových Svinů. Tento výjimečný člověk se stal prvním kapelníkem a přivedl kapelu do městečka v podhůří Novohradských hor - Trhových Svinů. Když se mělo rozhodnout, jak se kapela bude jmenovat, jednoznačně zvítězil název, který vypovídá o oblasti působení této hudby - PODHORANKA.

Mladí chlapci začali pod vedením Standy Kociny postupně sestavovat nový repertoár, který sestával převážně z písní a skladeb českých autorů. Začal se rodit osobitý zvuk kapely, založený na klasickém obsazení nástroji, které mají velkou tradici v jihočeské dechovce již několik generací. Jedná se o jemný zvuk křídlovek a baskřídlovek, ale i klasický doprovod s Es trumpetami a trombonem.

Brzy si dechovka našla své posluchače a začala vyhrávat na různých společenských akcích, zábavách a koncertech. Muzikanti nejen že hráli instrumentální skladby, ale i všichni zpívali, tak jak se hrálo a zpívalo po dlouhé generace našich dědů a otců, stylem, který dochovali dnes už jen populární BABOUCI. Později kapela podlehla módnímu trendu a přizvala do svých řad i sólové zpěváky...

ČÍST VÍCE

Náš Tým

Dechová kapela z podhůří Novohradských hor.

Společná

Společná 2

Společná 3